Reklama
 • Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 (10:05)

  Uchodzi za najpiękniejszy region Italii. Malownicze kraj obrazy, zachwycające miasta fascynują od stuleci ludzi wrażliwych na piękno. I do tego jeszcze piękne wybrzeże. Już Hrabia z Pana Tadeusza usychał z tęsknoty za toskańskimi plenerami. Historia bardzo łaskawie obchodziła się z tą częścią Europy. Kupcy z Florencji,

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 8 kwietnia 2015 (12:00)

  Podróż do tego kraju zapewni Ci relaks wśród piaszczystych plaż, słońca oraz błękitu Morza Śródziemnego! Czeka tu na Ciebie moc atrakcji, a także wspaniałe zabytki.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 19 marca 2015 (11:00)

  Laureat nagrody Nobla George Bernard Shaw napisał, że „Ci, którzy szukają raju na ziemi, muszą przyjechać do Dubrownika”. Warto wziąć to pod uwagę planując urlop, bo nie ma w tym przesady!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 19 marca 2015 (08:05)

  Przepis na udany urlop? Ciepłe morze, bezchmurne niebo, kilometry piaszczystych plaż, a także coś do zobaczenia i do zabawy. Wszystko to znajduje się w największym kurorcie Bułgarii – Słonecznym Brzegu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 4 marca 2015 (13:00)

  Maksymę „primum non nocere” (po pierwsze nie szkodzić) stworzył grecki lekarz Hipokrates. Zasadę wprowadzał na rodzinnej wyspie Kos. Do dziś są tam jego „pamiątki”, ale także piękne plaże i zabytki.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 9 stycznia 2015 (11:05)

  O tej niewielkiej uroczej wyspie w archipelagu Sporadów nikt by pewnie nie słyszał, gdyby nie... film. W 2007 roku wyspę wypatrzyła ekipa kręcąca kinową wersję musicalu z piosenkami zespołu ABBA. We wrześniu tamtego roku wyspę opanowały gwiazdy „Mamma Mia!”. Ale kiedy opadła produkcyjna gorączka, wrócił spokój, który do dziś cenią sobie i mieszkańcy, i turyści. Choć tych drugich przybyło, Skopelos wciąż opiera się turystycznej komercji.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 22 września 2014 (08:40)

  Zachwyt budzi tu lazurowe morze, w którym odbijają się kolorowe domy, i klimat miłości, o którym mówi piosenka w tłumaczeniu Agnieszki Osieckiej.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 13 sierpnia 2014 (08:05)

  Fryzyjska wysepka Amrum ma największą w Europie plażę. Wyspę Sylt porównuje się do Saint-Tropez. Tętniący jazzem kurort Travemünde zwany jest Nowym Orleanem Północy, a sąsiadująca z nim Lubeka — Królową Bałtyku. Położony pomiędzy dwoma morzami Szlezwig-Holsztyn, choć niewielki, jest jednym z najbardziej „wakacyjnych” niemieckich landów. I leży zaledwie trzy godziny drogi od naszej zachodniej granicy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 14 lipca 2014 (09:05)

  Leżące pośród wód miasto latem pęka w szwach. Do spędzenia urlopu tutaj zachęca nie tylko piękna nadmorska plaża, ale także bliskość jezior Sarbsko i Łebsko oraz Słowińskiego Parku Narodowego.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 2 lipca 2014 (12:05)

  Chcesz poczuć potęgę i dzikość przyrody? Pragniesz zanurzyć się w ciepłym morzu? Delektować się winem, serami i małżami? Jedź na Korsykę!

  Czytaj więcej Komentarzy:0