Reklama
  • Poniedziałek, 28 kwietnia 2014 (13:00)

    Fuerteventura - wietrzna wyspa

Polskie gwiazdy właśnie tu rozpoczęły sezon kitesurfingowy. Zapytaliśmy, jak sobie radzą...

Reklama

Agnieszka Więdłocha (28) po raz pierwszy w życiu uprawiała kitesurfing.

„To fajny, ale niebezpieczny sport. Polega na walce z własnymi słabościami i lękiem oraz żywiołem, jakim jest wiatr.

Ja trenowałam w dość trudnych warunkach, bo na wyspie wiało naprawdę mocno. Mimo to złapałam bakcyla i na pewno jeszcze tego sportu spróbuję" - mówi aktorka.

Rankiem Olga Frycz (27) wypłynęła w rejs, a po zmroku nurkowała w oceanie! „To coś niesamowitego, bardzo polecam” - mówiła SHOW.

Andrzej Młynarczyk (34) kocha sport i wyzwania. Gra w tenisa, jeździ na rowerze. Próbował też wspinaczki skałkowej i skoków spadochronowych.

Wyspa ma dość zróżnicowany krajobraz. Nas zachwyciły klify w La Pared, o które rozbijały się gigantyczne fale.

Uczestnicy wyprawy uczyli się w najlepszej bazie w Europie – René Egli. Kite okazał się trudnym sportem! „Aby stanąć na desce, potrzeba co najmniej tygodnia” - mówi SHOW mistrzyni świata w kitesurfingu, Karolina Winkowska.

Beata Sadowska zabrała na wyspę swojego siedmiomiesięcznego synka Tytusa. Razem z nim wypoczywała na plaży.

Nasze gwiazdy wypłynęły w rejs legendarnym jachtem Fisher&Paykel, zdobywcą drugiego miejsca w ekstremalnym wyścigu dookoła świata.

Skaliste krajobrazy zrobiły wrażenie nie tylko na naszych gwiazdach. Ich urok docenili również twórcy z Hollywood. Na Fuerteventurze kręcono m.in. „Planetę małp” i „Exodus”.

W zaułkach kryją się sklepy z lokalnymi specjałami. Warto je odwiedzić i spróbować najlepszego pod słońcem koziego sera.

Niezwykle malownicze są Puerto del Rosario, stolica wyspy, i Antigua. Nad nimi wznoszą się szczyty wygasłych wulkanów.

Wyjazd na piękną wyspę na zaproszenie marki Ford był organizowany we współpracy z biurem podróży Itaka, pod patronatem Rady Turystyki Fuerteventura.

Wakacje na Fuerteventurze

Od wietrznej wyspy dzieli nas pięć godzin lotu. Bilety najlepiej zamówić z wyprzedzeniem, można trafić na bardzo atrakcyjne ceny. Warto obserwować m.in. fly4free i fly.pl .

Mimo wysokich temperatur (najczęściej w okolicach 25 stopni Celsjusza) w podróż lepiej zabrać coś ciepłego – wiatr na wyspie jest naprawdę silny. Koniecznie też weź ze sobą krem z wysokim filtrem ochronnym, okulary i nakrycie głowy.

Co warto zobaczyć? Piękną, ciągnącą się kilometrami plażę Playa de Sotavento de Jandia z białym piaskiem, klimatyczne miasteczka Puerto del Rosario i Corralejo.

Walutą jest euro. Ceny są znacznie niższe niż w Polsce, poza tym Wyspy Kanaryjskie to strefa wolnocłowa. Fuerteventura jest mekką kitesurferów. Najlepsze warunki do uprawiania tego sportu panują na Sotavento.

Show
Więcej na temat:Fuerteventura | Olga Frycz | to ja | rosario | wyspy | wyspa | ceny

Zobacz również

  • Leży między morzem a dwoma jeziorami: Łebsko i Sarbsko. Jeśli dodamy sąsiedztwo Słowińskiego Parku Narodowego, nie ma wątpliwości, że to najpiękniej położona miejscowość wypoczynkowa na polskim... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.