Reklama
  • Poniedziałek, 14 lipca 2014 (09:05)

    Łeba: Kurort nad morzem i jeziorami

Leżące pośród wód miasto latem pęka w szwach. Do spędzenia urlopu tutaj zachęca nie tylko piękna nadmorska plaża, ale także bliskość jezior Sarbsko i Łebsko oraz Słowińskiego Parku Narodowego.

Pierwsze kroki po przyjeździe warto skierować do portu. Utrzymujące klimat dawnej rybackiej osady domki zdobi spacerowy trakt przy nabrzeżu.

Reklama

Tu leniwie kołyszą się kutry. Można stąd wypłynąć na wycieczkę stylizowanym galeonem, łodzią wikingów czy dawnym okrętem desantowym. Miejscowi rybacy proponują morskie połowy pod okiem zawodowców. I świeże ryby! Z portem sąsiaduje nowoczesna marina z jachtami.

Przy ulicy Kościelnej stoi piękny, barokowy kościół Wniebowzięcia NMP z końca XVII wieku. Żeby odpocząć od gwaru miasta, wystarczy wejść w pas nadmorskiego lasu.

Najpopularniejszym celem wycieczek jest Łącka Góra, najwyższa z ruchomych wydm w Słowińskim Parku Narodowym. Po drodze w Rąbce można zobaczyć pozostałości niemieckiego poligonu doświadczalnego rakiet V-2, z bunkrami, lejem do wystrzeliwania rakiet oraz odnalezionym egzemplarzem jednego z testowanych tu pocisków rakietowych.

Warto odwiedzić Łeba Park. Tu znajdziemy wystawę modeli naturalnej wielkości gadów z okresu kredy i jury, zwierząt z epoki lodowcowej, skamieniałości i minerały.

W Power Park Łeba jest park linowy, tory gokartowe i strzelnica sportowa. Zupełnie inne doznania czekają nas z kolei w pięknym muzeum Motyle świata…

Warto wiedzieć

Widoczna z falochronu w Łebie na tle wydm Mierzei Sarbskiej, smukła latarnia morska Stilo jest popularnym celem wycieczek. Jeśli przyjedziemy tu samochodem, z parkingu czeka nas strome podejście przez las na szczyt wydmy. Warto wspiąć się na taras widokowy tej pięknej latarni morskiej.

Więcej na temat:park | kurort | Łeba | motyle | ostry dyżur | NAD

Zobacz również

  • Niektóre panie dałyby się pokroić za naszyjnik z tych pięknych, złocistych bryłek. Ale nie tylko biżuteria zdobi największe kolekcje jantaru w Polsce… więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.