Reklama
  • Piątek, 2 września 2016 (15:05)

    Piękne plaże i atrakcje Darłowa

Reklama

To właśnie piaszczyste, szerokie i długie na 5 kilometrów plaże przyciągają turystów jak magnes. Po wschodniej stronie Darłówka, dzielnicy Darłowa, po osłonięciu plaż kamiennym falochronem wyspowym utworzyły się laguny. Płytka woda szybko się w nich nagrzewa i jest ulubionym miejscem zabaw nie tylko dzieci. Ale na turystów czekają również inne atrakcje.

Można ruszyć w rejs po morzu stylowym żaglowcem. Albo odbyć podróż tramwajami wodnymi między Darłowem i Darłówkiem. W razie niepogody odwiedzić Aquapark Jan, jedyny w Polsce z podgrzewaną morską wodą. Warto też zwrócić uwagę na ruchomy most łączący zachodnią i wschodnią część miasta.

Co godzinę jego przęsła są rozsuwane, aby umożliwić statkom wpłynięcie w głąb portu. Kąpielisko w Darłówku powstało zaledwie 200 lat temu, ale szybko stało się bardzo popularne. W ostatnich latach zmodernizowano tu bazę noclegową – powstały zupełnie nowe hotele, pensjonaty i apartamenty.

Odnowiono także port, wybudowano marinę dla jachtów, a wzdłuż kanału urokliwy bulwar.

Mało kto wie, przyjeżdżając do Darłowa, że szczyci się ono ponad 700-letnią historią. To tutaj urodził się Eryk I Pomorski, który na przełomie XIV i XV wieku został królem Danii, Szwecji i Nowegii. Kiedy w 1442 roku rada trzech królestw pozbawiła go tronu, w akcie zemsty zaczął napadać na skandynawskie statki.

Był postrachem żeglarzy, którzy nazywali go Ostatnim Wikingiem Bałtyku. Na starość wrócił do Darłowa ze skarbami i osiadł w Zamku Książąt Pomorskich, jedynej nadmorskiej gotyckiej fortecy w Polsce. Dziś mieści się w niej muzeum.

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.