Reklama
  • Poniedziałek, 18 stycznia 2016 (13:05)

    Rajskie plaże świata

Nic tak nie podnosi na duchu zimą jak marzenia o urlopie na gorącej plaży. A teraz właśnie biura podróży kuszą ofertami first minute, oferując 30 proc. zniżki. Zdarzają się i dodatkowe bonusy, np. darmowe wycieczki na miejscu czy kosze prezentowe w hotelu.

Reklama

Karaibski czar: Dominikana

Coraz chętniej odwiedzamy Dominikanę, bo to najbliższa nam z wysp karaibskich. Czekają tam tropikalne dżungle, spektakularne wodospady, góry (najwyższy szczyt, Pico Duarte, jest ponad 500 m wyższy od polskich Rysów), tereny półpustynne usiane kaktusami.

Do tego całe wybrzeże z niebiańskimi plażami i rafami koralowymi.

10 proc. powierzchni kraju zajmują parki narodowe i rezerwaty, a krajobraz między nimi zapełniają gaje palmowe, sady bananowe, cytrusowe, plantacje kawy, kakao i mango. Nic więc dziwnego, że tygodniowy pobyt na wyspie (od ok. 4 tys./osoba) często wybierają pary na podróż poślubną.

Informacje

✣ W letnich miesiącach temperatura przekracza 30 st. C. W maju panuje pora deszczowa, a we wrześniu mogą pojawić się huragany. Wycieczka (7 dni) od 4300 zł.

Grecki hit: Kreta

Stykają się tu klimaty: śródziemnomorski, kontynentalny i afrykański. Dzięki temu jest tu najdłuższe lato w całej Grecji.

Jak przystało na największą grecką wyspę, oferuje wiele rodzajów plaż: piaszczyste, żwirowe, kamieniste, sprzyjające spacerom lub ukryte w zatoczkach. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych, określana mianem „karaibskiej”, to plaża Vai.

U wybrzeża Krety rozsianych jest jeszcze 60 mniejszych wysepek z idealnymi warunkami do plażowania, z których turyści najchętniej wybierają „złotą wyspę” Chrissi.

✣ Zwiedzić warto: Chanię, Rethymnon i Heraklion, ruiny w Knossos, Fajstos, monastyr Moni Arkadiu.

✣ Dwie plaże perełki to Balos i Elafonisi. Dojazd do nich prowadzi krętymi górskimi drogami.

✣ Wycieczka (7 dni) od 1160 zł.

Hiszpańska perła: Gran Canaria

Wyspy Kanaryjskie posiadają ponad 500 plaż wszelkiego rodzaju i koloru, oferujących wszystkie możliwości wypoczynku. Do korzystania przez cały rok, bo panuje tu wieczna wiosna! Trzecia co do wielkości wyspa archipelagu – Gran Canaria – mieści stolicę Las Palmas, a w niej najbardziej kosmopolityczną plażę Las Canteras zwaną Central Parkiem.

Maspalomas natomiast to największa plaża na wyspie, zaczyna się przy Playa del Inglés, a kończy przy starej latarni Faro de Maspalomas (łącznie prawie 3 km).

Na południu Gran Canarii znajduje się Puerto de Mogán, idealne dla tych, którzy wolą spokojniejsze miejsca. Warto wiedzieć, że region Mogán ma najlepszy klimat na całym Archipelagu Wysp Kanaryjskich. Niewiele miejsc w kraju cieszy się podobną ilością słonecznych dni w roku.

✣ Na zachód od Maspalomas, w kurorcie Puerto Rico, organizowane są wycieczki statkiem, by obserwować delfiny.

✣ Wycieczka (7dni) od 1560 zł.

Olivia

Zobacz również

  • Leży między morzem a dwoma jeziorami: Łebsko i Sarbsko. Jeśli dodamy sąsiedztwo Słowińskiego Parku Narodowego, nie ma wątpliwości, że to najpiękniej położona miejscowość wypoczynkowa na polskim... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.