Reklama
  • Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 (10:05)

    Toskania. Najpiękniejsza pod słońcem kraina na wakacje

Reklama

Uchodzi za najpiękniejszy region Italii. Malownicze kraj obrazy, zachwycające miasta fascynują od stuleci ludzi wrażliwych na piękno. I do tego jeszcze piękne wybrzeże. Już Hrabia z Pana Tadeusza usychał z tęsknoty za toskańskimi plenerami.

Historia bardzo łaskawie obchodziła się z tą częścią Europy. Kupcy z Florencji, Sieny czy Pizy przez całe stulecia bogacili się na handlu z całym ówczesnym światem. Swo je gigantyczne zyski Medyceusze, Borgiowie, czy rodziny Pazzich czy Frescobaldich lokowali w okazałe pałace, piękne kościoły, galerie sztuki, malowidła… Większość z nich szczęśliwie przetrwała do dzisiejszych czasów.

We Florencji koniecznie zobaczyć trzeba kryjącą się pod charakterystyczną kopułą Katedrę Matki Boskiej Kwietnej oraz stojące nieopodal dzwonnicę Giotta i Baptysterium Jana Chrzciciela. Nie można odmówić sobie wizyty w galerii Uffizich i przejścia się słynnym zabudowanym starym mostem (Ponte Vecchio). W Sienie warto stanąć na okazałym placu w kształcie muszli (Piazza del Campo).

To tutaj dwa razy do roku, w lipcu i sierpniu, odbywa się słynne palio, tradycyjny wyścig konny, w którym stają do walki przedstawiciele różnych dzielnic miasta. Na ten czas bruk pokrywany jest specjalną glinką, a wokół placu powstają drewniane trybuny. Kiedy już nieco znużeni ogromem wrażeń artystycznych trafimy na wybrzeże, z czystym sumieniem możemy wylegiwać się w słońcu na ciepłym toskańskim piasku…

To na pewno sposób na to, by pobyt we Włoszech nie zrujnował naszych kieszeni. W komfortowych warunkach możemy odpoczywać za rozsądne pieniądze.

W Toskanii Vacansoleil ma 7 kempingów, położonych w różnych częściach tego pięknego regionu. 4 z nich leżą w pobliżu pięknych plaż Morza Śródziemnego. 2-tygodniowy pobyt na nich, w zależności od terminu, może kosztować od 1 tys. zł. Więcej informacji na www.vacansoleil.pl.

Więcej na temat:Toskania | P.O.D. | W.E. | matki | historia | kraina

Zobacz również

  • Dawno już minęły czasy, kiedy Albania budziła obawy wśród turystów. Dziś to jeden z najbardziej popularnych kierunków odpoczynku coraz większej rzeszy wypoczywających, i to niemal z całego... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.